Pensioenfonds Grafische Bedrijven (PGB) houdt de premie volgend jaar constant op 19,5%. De premie kan gelijk blijven omdat het fonds voor de basisregeling al een opbouwpercentage heeft onder het maximum van 1,875% dat volgend jaar van kracht wordt.
Dit heeft het fonds, dat circa € 17 mrd beheert, vandaag bekendgemaakt. Het fonds dat onder meer de pensioenen in de grafische industrie, de verpakkingsindustrie en bij uitgeverijen uitvoert, hoeft de premie niet te verlagen als gevolg van de versobering van het Witteveenkader. Het opbouwpercentage is 1,75% en ligt al onder de grens van 1,875%. Boven dat percentage mogen volgend jaar geen premies meer worden afgetrokken van het inkomen.
De premie voor aanvullend partnerpensioen (voor 35% extra ouderdomspensioen op opbouwbasis) verandert wel. Deze stijgt van 1,6 naar 2,1%. De stijging is het gevolg van de nieuwe overlevingstafels van het Actuarieel Genootschap (AG). Het AG verwacht dat de levensverwachting van mannen minder stijgt dan die van vrouwen. De premie voor het partnerpensioen gaat omhoog omdat het deelnemersbestand voor drie kwart uit mannen bestaat.
Het kabinet hoopt dat de verlaging van het opbouwpercentage leidt tot een besparing van bijna € 3 mrd. Dat lukt alleen als veel pensioenfondsen de premie verlagen. Het is nog onduidelijk of dat gebeurt. Bonden zetten vaak in op verbetering van de regeling, zodat de premie per saldo gelijk blijft. De regeling kan bijvoorbeeld worden verbeterd door de franchise te verlagen of het nabestaandenpensioen te verhogen. Bij sommige fondsen gaan de premies omhoog om te voldoen aan de strengere ftk-regels. Deze verhoging doet soms de Witteveen-verlaging teniet.
De dekkingsgraad van PGB daalde in september van 107,7 naar 104,8%. PGB had net als andere fondsen last van de verdere daling van de rente in september. Het minimaal vereiste vermogen van het fonds is 104,2%.
PGB
heeft de afgelopen tijd een flinke toeloop gezien van fondsen. Ook van pensioenfondsen
uit bedrijfstakken die ver verwijderd zijn van de grafische industrie. Het
fonds van baggeraar Boskalis is een van laatste fondsen die onderdak heeft gevonden
bij PGB.
U moet ingelogd zijn en een geldig abonnement hebben om een reactie te plaatsen.