Direct naar inhoud

Circa 15 grote pensioenfondsen onderworpen aan strengere accountantscontrole — artikel bevat een betaalmuur

Dit artikel heeft een betaald toegangsblok, wat betekent dat je een deel van de inhoud pas kunt lezen als je bent ingelogd en een geldig abonnement hebt.

Geplaatst in genre: Geplaatst in sectie:
Geschreven door:
Gepubliceerd: 24 oktober 2018

Een groep van 169 instellingen die van ‘groot maatschappelijk belang’ zijn, worden onderworpen aan een zwaardere accountantscontrole. Het gaat voornamelijk om woningcorporaties en grote pensioenfondsen, naast netbeheerders en enkele wetenschappelijke instellingen.

Nog geen toegang? Abonneer u op Pensioen Pro en krijg:

  • Onbeperkt online toegang tot pensioenpro.nl
  • Dagelijks pensioennieuws, -achtergronden en -opinie per e-mail
  • Vier keer per jaar Pensioen Pro Magazine (inclusief Vermogensbeheergids) per post
  • Volledig archief van Pensioen Pro en IPNederland vanaf 2009

2 reacties

  1. E. Daae
    7 jaar geleden

    Dan is het raadzaam om de wet zodanig aan te passen dat de eventuele door de accountantscontrole ontdekte fraude ook verplicht moet worden gerapporteerd aan het bestuur van de pensioenfondsen evenals aan de interne toezichthouder(s) van de pensioenfondsen.

  2. Prof. S.G. van der Lecq
    7 jaar geleden

    De accountant rapporteert nu ook al aan het bestuur (management letter, controleverslag) en overlegt over het controleplan. In het controleverslag wordt vermeld als er vermoedens van fraude zijn. Een actief functionerend intern toezichtsorgaan vraagt het bestuur om inzage van deze rapportages en spreekt jaarlijks met de accountant buiten aanwezigheid van het bestuur.

U moet ingelogd zijn en een geldig abonnement hebben om een reactie te plaatsen.