Direct naar inhoud

Waarom Zoetwaren invaar­bonus toch over tien jaar spreidt — artikel bevat een betaalmuur

Dit artikel heeft een betaald toegangsblok, wat betekent dat je een deel van de inhoud pas kunt lezen als je bent ingelogd en een geldig abonnement hebt.

Geplaatst in genre: Geplaatst in sectie:
Geschreven door:
Gepubliceerd: 10 december 2025

Pensioenfonds Zoetwaren mag invaren, maar moet spreidingstermijn aanpassen. Invoering van bedrag ineens lukt niet per 1 juli 2026. En de AFM begint handhavingsonderzoek verplichte keuzebegeleiding. Dit en meer in nieuwspodcast De Dekkingsgraad.

In deze tweewekelijkse nieuwspodcast lichten redacteuren van Pensioen Pro in ongeveer een half uur het belangrijkste pensioennieuws van de afgelopen periode toe.

Bekijk op Omny. Opent in een nieuw venster

In deze aflevering:

  • Pensioenfonds Zoetwaren heeft de invaarbeschikking van DNB binnen en mag invaren. Het fonds kreeg geen toestemming voor een spreidingstermijn van één jaar. Ook het pensioenfonds Particuliere Beveiliging heeft groen licht en daarmee alle TKP-klanten die op 1 januari 2026 willen invaren, vertelt hoofdredacteur Maarten van Wijk.
  • Invoering van het bedrag ineens op 1 juli 2026 lukt niet meer, bleek na navraag van Pensioen Pro. Ondertussen stemde de Eerste Kamer wel al in met een wet die verlenging van de transitieperiode naar het nieuwe stelsel mogelijk maakt. Redacteur Olaf Boschman licht toe hoe het zit.
  • En de verplichte keuzebegeleiding door pensioenfondsen is soms onder de maat, vindt de AFM. De toezichthouder is begonnen met een handhavingsonderzoek, vertelt redacteur Djaja Ottenhof.

Abonneer u op De Dekkingsgraad van Pensioen Pro via SpotifyApple of een andere podcast-app. Dan krijgt u om de andere woensdag als eerste onze podcast in die app.

Delen op sociale media

Gerelateerde artikelen

Nog geen toegang? Abonneer u op Pensioen Pro en krijg:

  • Onbeperkt online toegang tot pensioenpro.nl
  • Dagelijks pensioennieuws, -achtergronden en -opinie per e-mail
  • Vier keer per jaar Pensioen Pro Magazine (inclusief Vermogensbeheergids) per post
  • Volledig archief van Pensioen Pro en IPNederland vanaf 2009

U moet ingelogd zijn en een geldig abonnement hebben om een reactie te plaatsen.