Direct naar inhoud

Is referendum, gezien bezwaren AFM, wel haalbaar? — artikel bevat een betaalmuur

Dit artikel heeft een betaald toegangsblok, wat betekent dat je een deel van de inhoud pas kunt lezen als je bent ingelogd en een geldig abonnement hebt.

Geplaatst in genre: Geplaatst in sectie:
Geschreven door:
Gepubliceerd: 5 maart 2025

Of een referendum, gezien de bezwaren van de AFM, wel haalbaar is. Hoe fondsen zich kunnen indekken tegen de gevolgen van protectionisme van de VS. En hoe Mitt de problemen wil oplossen met de representativiteit van sociale partners in de sector. Dit in De Dekkingsgraad.

In deze tweewekelijkse nieuwspodcast lichten redacteuren van Pensioen Pro in een klein half uur het belangrijkste pensioennieuws van de afgelopen periode toe.

Bekijk op Omny. Opent in een nieuw venster

In deze aflevering:

  • De Autoriteit Financiële Markten vindt dat het amendement voor een invaarreferendum van de partijen NSC en BBB tekortschiet. Als deelnemers instemmingsrecht krijgen bij invaren, heeft dat volgens de AFM verstrekkende gevolgen. Welke bezwaren de toezichthouder ziet, licht hoofdredacteur Maarten van Wijk toe.
  • De dekkingsgraden van pensioenfondsen kunnen tot onder de 100% dalen als gevolg van protectionistische maatregelen van de Verenigde Staten en reacties hierop van andere landen. Daarvoor waarschuwt vermogensbeheerder Cardano. Wat pensioenfondsen kunnen doen om zich in te dekken, licht redacteur Tjibbe Hoekstra toe.
  • En de representativiteit van sociale partners in de sector Mode, Interieur, Tapijt en Textiel is nog steeds te laag, ook na een nieuwe toets door het ministerie van Sociale Zaken. Toch houdt pensioenfonds Mitt vertrouwen in het behoud van de verplichte deelname. Hoe Mitt de problemen wil oplossen, vertelt redacteur Sameer van Alfen.
Vlnr: Sameer van Alfen, Ilse Akkermans, Maarten van Wijk, Tjibbe Hoekstra. (Eigen foto PensioenPro.)

Abonneer u op De Dekkingsgraad van Pensioen Pro via SpotifyApple of een andere podcast-app. Dan krijgt u om de andere woensdag als eerste onze podcast in die app.

Delen op sociale media

Gerelateerde artikelen

Nog geen toegang? Abonneer u op Pensioen Pro en krijg:

  • Onbeperkt online toegang tot pensioenpro.nl
  • Dagelijks pensioennieuws, -achtergronden en -opinie per e-mail
  • Vier keer per jaar Pensioen Pro Magazine (inclusief Vermogensbeheergids) per post
  • Volledig archief van Pensioen Pro en IPNederland vanaf 2009

U moet ingelogd zijn en een geldig abonnement hebben om een reactie te plaatsen.