Direct naar inhoud

Tom Bottinga: ‘Achmeaklanten kunnen zich bundelen bij zoektocht naar andere uitvoerder’ — artikel bevat een betaalmuur

Dit artikel heeft een betaald toegangsblok, wat betekent dat je een deel van de inhoud pas kunt lezen als je bent ingelogd en een geldig abonnement hebt.

Geplaatst in genre: Geplaatst in sectie:
Geschreven door:
Gepubliceerd: 28 november 2025

Wat zat er achter het ingrijpende besluit van Achmea Pensioenservices om te stoppen met uitvoering per 2030? Wat gebeurt er met de vele klanten? Hoe verloopt ondertussen de overgang naar de Wtp? En hoe gaat Achmea Pensioenservices zelf verder na 2030?

Tom Bottinga in de podcaststudio van Pensioen Pro

Pensioen Pro bespreekt het met Tom Bottinga, directeur van Achmea Pensioenservices, in deze aflevering van Pensioen Pro In Gesprek.

Bottinga suggereert dat fondsen zich, in de zoektocht naar een nieuwe uitvoerder, zouden kunnen ‘bundelen’. Bottinga: ‘Bundelen geeft een andere uitvoerder wellicht meer schaal. Het betekent dat mogelijk meer van onze medewerkers mee kunnen gaan, zodat je kennis bij elkaar houdt over fondsen die van nature al wat dichter bij elkaar zitten.’

Bekijk op Omny. Opent in een nieuw venster

Een dergelijk plan is aan de fondsen, zegt Bottinga. ‘Wij kunnen het wel faciliteren.’ Met name ook voor kleine klanten is het echter interessant, als zij ‘met elkaar kunnen optrekken’ in de verkenning, meent Bottinga.

Volgens hem is er ruimte in de markt voor de fondsen. ‘Er is absoluut interesse bij een aantal uitvoerders. Vanaf begin 2027 is er al bepaalde ruimte. Dat is wel kort dag voor de fondsen. In 2028, 2029, 2030 zie je echt ruimte ontstaan.’ Het invaren zullen de meeste klanten uiteindelijk bij Achmea zelf doen, verwacht Bottinga.

Verder onder meer in deze podcast:

  • Wist Bottinga dat Achmea Pensioenservices ging stoppen, toen hij gevraagd werd om directeur te worden?
  • Waarom het geen optie was om het hele uitvoeringsbedrijf van Achmea te verkopen aan een andere partij.
  • Het begrip schaal en hoe Achmea Pensioenservices het na 2030 zal rooien met alleen het Centraal Beheer APF en PPI als klant, en als het goed is, het eigen ondernemingspensioenfonds.
  • De haalbaarheid van einddatum 2028 voor de Wtp-transitie en de noodzaak voor 2029 als ‘fall back’.
  • Gaat Achmea nog de solidaire premieregeling ontwikkelen?

Abonneer u nu op Pensioen Pro In Gesprek via SpotifyApple of een andere podcast-app en mis geen enkele aflevering. Alle podcasts van Pensioen Pro staan ook op onze website.

Delen op sociale media

Gerelateerde artikelen

Nog geen toegang? Abonneer u op Pensioen Pro en krijg:

  • Onbeperkt online toegang tot pensioenpro.nl
  • Dagelijks pensioennieuws, -achtergronden en -opinie per e-mail
  • Vier keer per jaar Pensioen Pro Magazine (inclusief Vermogensbeheergids) per post
  • Volledig archief van Pensioen Pro en IPNederland vanaf 2009

U moet ingelogd zijn en een geldig abonnement hebben om een reactie te plaatsen.