Direct naar inhoud

Waarom politieke partijen willen morrelen aan fondsbestuur — artikel bevat een betaalmuur

Dit artikel heeft een betaald toegangsblok, wat betekent dat je een deel van de inhoud pas kunt lezen als je bent ingelogd en een geldig abonnement hebt.

Geplaatst in genre: Geplaatst in sectie:
Geschreven door:
Gepubliceerd: 17 september 2025

De samenstelling van fondsbesturen lijkt het grootste pensioenonderwerp bij de verkiezingen. PFZW belegt nog maar in 750 aandelen. En de regels voor de spreiding van schokken benadelen deelnemers in de flexibele regeling, zeggen Aon en Thales. Dit in De Dekkingsgraad.

In deze tweewekelijkse nieuwspodcast lichten redacteuren van Pensioen Pro in ongeveer een half uur het belangrijkste pensioennieuws van de afgelopen periode toe.

Bekijk op Omny. Opent in een nieuw venster

In deze aflevering:

  • Steeds meer politieke partijen hebben hun verkiezingsprogramma’s gepubliceerd. De samenstelling van pensioenfondsbesturen lijkt voor de pensioensector het onderwerp met de meeste impact de komende verkiezingen, vertelt redacteur Olaf Boschman.
  • Pensioenfonds Zorg en Welzijn belegt nog maar in 750 aandelen, voorheen was dat ongeveer 2500. En het fonds is gestopt met de Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock. Dat heeft allemaal te maken met het nieuwe, actieve beleggingsbeleid van PFZW. Redacteur Tjibbe Hoekstra legt het uit.
  • En de regels voor de spreiding van schokken benadelen deelnemers in een flexibele regeling, stellen adviseur Aon en pensioenfonds Thales. Waarom, dat legt hoofdredacteur Maarten van Wijk uit.

Abonneer u op De Dekkingsgraad van Pensioen Pro via SpotifyApple of een andere podcast-app. Dan krijgt u om de andere woensdag als eerste onze podcast in die app.

Delen op sociale media

Gerelateerde artikelen

Nog geen toegang? Abonneer u op Pensioen Pro en krijg:

  • Onbeperkt online toegang tot pensioenpro.nl
  • Dagelijks pensioennieuws, -achtergronden en -opinie per e-mail
  • Vier keer per jaar Pensioen Pro Magazine (inclusief Vermogensbeheergids) per post
  • Volledig archief van Pensioen Pro en IPNederland vanaf 2009

U moet ingelogd zijn en een geldig abonnement hebben om een reactie te plaatsen.